Panel uživatele

Tipy

OTEVŘENO!

Kamenná prodejna je OTEVŘENA dle běžné pracovní doby. 

 

Pro začínající včelaře

Pro začínající včelaře

Každý včelař musí být registrovaný jako fyzická nebo právnická osoba, která je
evidována jako chovatel včel u Českomoravské společnosti chovatelů, a.s. (dále jen "ČMSCH")   

ČMSCH při registraci přidělí začínajícímu chovateli včel šestimístné registrační číslo.

Kontakt na ČMSCH
Hradišťko 123, 252 09 Hradišťko
e-mail: uevcely@cmsch.cz
tel.: 257 896 210

Ohniska Varroázy a moru

Ohniska Varroázy a moru

Interaktivní mapa, která umožnuje aktuální zobrazení varroázy a moru včelího plodu.

Odkaz: https://www.svscr.cz/mapove-vystupy-ohnisek-nebezpecnych-nakaz-a-ochrannych-pasem/

Zdroj: Státní veterinární správa 

Množení bylinek – Rozmarýna lékařská

Množení bylinek – Rozmarýna lékařská

Něco málo o Rozmarýně lékařské (Rosmarinus officinalis) pochází z jižní Evropy. Rozmarýnu se daří na středomořském pobřeží, prosyceném vlhkým vzduchem. U nás ji můžeme pěstovat nejlépe jako přenosnou rostlinu. Je voňavá, dekorativní, využijeme ji v kuchyni, jako léčivou bylinku, v přírodní kosmetice. V létě na zahradě či balkóně potěší i včely, čmeláky a motýly.

1. Nařežte konce výhonů
Ostrými nůžky Bud Clean nebo nožem nařežeme zdravé, měkké, nezdřevnatělé konce výhonů o délce 8–15 cm pod úhlem 45°.

2. Odlistěte stonky
U každého kousku odstraňte ve spodní polovině opatrně všechny listy.

3. Zapíchněte řízky do půdy
Řízek namočíme do gelového nebo práškového Stimulaxu a svisle zapíchněte do květináčů naplněných zeminou v našem případě ve vzdušném coco mixu značky Gold Label (RHP) a půdu kolem dokola přitlačte. Pro rozmarýnu je ideální výsevní substrát např. Biobizz Lightmix smíchaný 50/50 s hrubým pískem. Aby se stonky nezlomily, připravte si nejprve pomocí tyčinky třeba od vatiček na uši nebo tužky díry v substrátu. Protože ne všechny řízky rozmarýny se vždy uchytí, umístěte jich do jednoho květináče několik.

4. Místo
Rozmarýnové řízky umístěte na světlé, ne však příliš osluněné místo v domě. Stačí udržovat půdu stále mírně vlhkou. Mějte trpělivost, tvorba kořenového balu může trvat i půl roku.

Sázení Chilli papriček – Jiffy a Grodan

Je konec ledna a to je ten správný čas na sázení semínek chilli papriček. Je mnoho způsobů jak správně zasadit chilli semeno. Dnes si představíme dva typy výsevu a to do sterilizovaného, 100%BIO substrátu který je zároveň i květináčem – JIFFY tableta a v druhém odstavci Vám představím GRODAN - minerální vatu.


JIFFY: Připravíme si Jiffy tablety o průměru 36mm, skleníček, odstátou vodu s pokojovou teplotou + přimícháme hnojivo určené pro vytvoření kořenového balu (ten kdo vyznává myšlenku organického pěstování může přidat RootJuice do značky BioBizz s ředěním 2 až 5ml/1l vody anebo lze aplikovat minerální hnojivo Atami RootFast v poměru 1ml/1l vody) a námi vybraná semínka chilli. Tabletu Jiffy vložte do misky nebo pařníku a zalijeme odstátou vodou s namíchaným kořenovým roztokem. Během několika minut dojde k absorbování vody a jejich nabobtnání (cca 30mm). V případě přelití Jiffy tablet vymačkáme přebytečnou vodu zpět do nádoby. Nyní můžeme přejít rovnou k výsevu semen (semínko by mělo být uloženo do hloubky 2x až 3x svého průměru – 0,5 až 1cm). Skleníček umístíme za okno na slunné místo. Jiffy tablety by neměli vyschnout, v případě potřeby zvlhčíme rozprašovačem nebo zalijeme vodou. V okamžiku kdy prorůstá bílí kořínek z Jiffy tablety ven je ten správný čas na přesazení do substrátu (kořeny nemají rády světlo), v našem případě do coco mixu od značky Gold Label s certifikátem kvality RHP nebo doporučuji lehce nahnojený BioBizz Lightmix s EC 1,2, v případě, že necheme nejaký čas přihnojovat zvolíme BioBizz Allmix s EC 2,4.


GRODAN: Připravíme si minerální Grodanové kostičky v rozměru 2,5 x 2,5mm (nebo 3,6 x 3,6mm), sadbovací plato a odměrku s 1L odstáté vody + přimícháme hnojivo určené pro vytvoření kořenového balu v tomto případě doporučuji minerální Atami Rootfast. Grodanové kostičky rozřežeme ostrým nožem na jednotlivé části a každou zvlášť namočíme do roztoku a poté vymačkáme přebytečnou vodu. Špejlí nebo tužkou proděravíme do Grodanu dírku pro osetí semene v hloubce cca 0,5 až 1cm. Zasejeme semena do připravených děr a vložíme do sadbovače. Opět umístíme za okno a až začne prorůstat bílí kořínek ven z vaty přesadíme do substrátu (půdní obohacený mix nebo coco mix) a nebo do hydroponického systému.

Pozn.: V případě nedostatku přirozeného světla lze použít na dosvícení pro správné a bohaté zakořenění chilli papriček bíle světlo ze zářivkové trubice Philips TL-D 18W (36W dle potřebné plochy osvitu) nebo v pokročilejší fázi růstu použijeme úspornou lampu CLF 125W s bílo modrým spektrem.

Rychlý kontakt

+420 792 475 000

 Po-Pá 9°°-17°°

info@bioflower.cz

 
Doprava ZDARMA při objednávce nad 1900 Kč

 

 

SKYPE TLAČÍTKO

Výkup vosku: 200Kč / 1kg

 

AKCE PLAGRON EXPIRACE HNOJIV

CANNA BOOST BANNER

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info